Політика повернення мігрантів як фундаментальна умова відновлення України

Автор(и)

  • В. П. Кіпень Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

Відтік людського капіталу є безпрецедентним: війна змусила переїхати понад третину населення України. Офіційно ми маємо зараз до 8 млн українців-біженців за кордоном та приблизно 5 млн вимушених внутрішньо переміщених осіб. Українська міграція складна і різнотипова. Ми маємо так званих трудових мігрантів, які виїхали ще до вторгнення. До них додалися мігранти-біженці після російського вторгнення. Зараз додається ще група чоловіків-військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації. Це зовнішня міграція. Внутрішня міграція – офіційно ВПО – складається з так званих «старих» і «нових» переселенців. Перші – переїжджали зі Сходу на контрольовану Україною територію від початку гібридної агресії з 2014 року. Багато з них за цей час інтегрувалися в нові громади на місцях переїзду. Другі – після повномасштабного вторгнення з 2022 року в більш безпечні регіони країни. Ці ВПО в більшій невизначеності і вищій готовності до повернення.

Посилання

Дослідження гендерної специфіки вимушеної міграції з України до ЄС в умовах військового конфлікту. Razumkov centre. Київ, 2024. С. 130.

Міграційні настрої українців в Україні та за кордоном. URL: https://gradus.app/uk/openreports/migration-intentions-ukrainians-ukraine-and-abroad/

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-09

Номер

Розділ

СЕКЦІЯ 2 ВІДНОВЛЕННЯ ТЕРИТОРІЙ ПІСЛЯ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ ТА УКРАЇНСЬКИЙ ПУБЛІЧНИЙ СЕКТОР