Цифрові технології в управлінських практиках відновлення економіки України у повоєнний час
Анотація
В умовах повоєнного відновлення України впровадження цифрових технологій в управлінські практики суб’єктів господарювання стає ключовим фактором модернізації та підвищення ефективності економіки держави. Швидке та якісне відновлення зруйнованих воєнними діями підприємств промисловості і сільського господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури в повоєнний час потребує кардинальної модернізації застосовуваних технологій і управлінських підходів. Оптимізувати та суттєво прискорити зазначені процеси здатні цифрові технології. Інтеграція цифрових рішень в управлінські практики суб’єктів господарювання (різних рівнів, сфер, галузей та форм власності) може стати визначальним чинником у вирішенні низки стратегічних завдань: підвищення продуктивності праці, оптимізація ресурсів, покращення якості прийняття рішень та забезпечення гнучкості бізнес-процесів. Навіть більше, цифровізація управління відповідає сучасним світовим тенденціям та може значно підвищити інвестиційну привабливість України. В контексті повоєнного відновлення, впровадження цифрових технологій в управлінські практики стає необхідною умовою для забезпечення прискореного соціально-економічного розвитку та успішної інтеграції України до глобальної цифрової економіки.
Посилання
Цифрові технології в інноваційній трансформації економіки України: колективна монографія / І. Ю. Єгоров, О. І. Никифорук та ін.; НАН України, ДУ «Ін-т. екон. та прогнозув. НАН України». Київ, 2020. 308 с.
Цифровізація економіки України: трансформаційний потенціал: монографія / В. П. Вишневський, О. М. Гаркушенко та ін.; НАН України, Інститут економіки промисловості. Київ: Академперіодика, 2020. 188 c.
DHL Logіstіcs Trend Radar. URL: https://www.dhl.com/global-en/home/insights-andinnovation/insights/logistics-trend-radar.html