Особливості та чинники зовнішньої торгівлі аграрно-продуктовою продукцією України
Анотація
В організації зовнішньоекономічної діяльності спостерігається мінливість зовнішніх ринків, невизначеність місткості за недорозвиненості національного ринку, що необґрунтовано обмежується низьким рівнем платоспроможності більшої частини населення та сільськогосподарських товаровиробників малого і середнього бізнесу. Водночас активно проявляється протекціонізм розвинених країн світу щодо ефективного розвитку власного аграрно-продуктового виробництва, що зумовлює перевиробництво та насичення ринків у промислово розвинених країнах, нестабільність та падіння цін на світових ринках внаслідок зміни торговельних режимів (скасування преференцій) та структурних пріоритетів зовнішньоекономічної діяльності головних експортерів сировинних товарів [1, с. 15]. Суттєвий вплив на зовнішньоекономічну діяльність мають радикальний перегляд традиційних зовнішніх ринків збуту продукції вітчизняних товаровиробників, високий рівень відкритості національної економіки та геополітичний вибір курсу на євроінтеграцію, закріпленого в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС [4].
Посилання
Імпорт агропродовольчої продукції та можливості його заміщення національним виробництвом / С. М. Кваша та ін. Економіка АПК. 2014. № 5. С. 11–21.
Карасьова Н. А. Глобалізаційні детермінанти експортоорієнтованого розвитку аграрного сектора України. Міжнародна економічна політика. 2014. № 1(20). С. 129–151.
Поважнюк С. Аграрна супер-країна чи ілюзія зростання. Економічна правда. 28.01.2019. С. 1/7–5/7.
Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони: Закон України від 16.09.2014. № 1678-VІІ. Відомості Верховної Ради. 2014. № 40. Ст. 2021.
Сегеда С. А. Аграрно-продовольче забезпечення населення України. Економіка АПК. 2017. № 10. С. 40–48.
Сегеда С. А. Аграрно-продовольча продукція в товарній структурі зовнішньої торгівлі України. Економіка АПК. 2019. № 2. С. 73–83.
Следзь С., Садохін В. Хибна спеціалізація країни – це не фатум. Дзеркало тижня. 2018. № 13.