Популяризація принципів відкритої науки в середовищі молодих дослідників

Authors

  • О. А. Дороніна Донецький національний університет імені Василя Стуса

Abstract

У жовтні 2022 р. в Україні було схвалено Національний план відкритої науки, що став одним з кроків інтеграції до Європейського дослідницького простору. План охоплює шість основних завдань, що передбачають реалізацію низки заходів, термін провадження яких визначено до 2030 року [1]. Серед цих завдань – завдання 6 «Підвищення рівня поінформованості та формування компетентності з питань відкритої науки» [1]. Вважаємо, що акцент під час цього має бути зроблений насамперед на молодих дослідників (зокрема здобувачів вищої освіти різних рівнів підготовки), як на найбільш перспективну та прогресивну рушійну силу вітчизняної науки.

References

Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження національного плану щодо відкритої науки» № 892-р від 8 жовтня 2022 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/ 892-2022-%D1%80#Text (дата звернення: 15.09.2024).

Теоретичні та методичні основи модернізації механізмів підвищення дослідницької спроможності університетів України у контексті імплементації концепції «Відкрита наука» та повоєнного відновлення України як сильної європейської країни: монографія / В. Луговий, І. Драч, О. Петроє, В. Зінченко, Ю. Мєлков, І. Жиляєв, І. Регейло, О. Слободянюк, Н. Базелюк; за ред. В. Лугового, І. Драч, О. Петроє. Київ: Інститут вищої освіти НАПН України, 2023. 173 с.

Політика відкритої науки. URL: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/resources-policy_of_open (дата звернення: 16.09.2024).

Published

2024-12-11

Issue

Section

СЕКЦІЯ 3 ВІДНОВЛЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ У ПОВОЄННИЙ ЧАС: УПРАВЛІНСЬКІ ПРАКТИКИ, МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО