Активізація інвестиційної складової розвитку національної економіки і боргова стійкість України

Authors

  • Л. С. Ситник Донецький національний університет імені Василя Стуса
  • Є. А. Ситник Інститут економіки промисловості НАН України

Abstract

Чинне законодавство України під час визначення інвестицій недостатньо розрізняє поняття інвестицій як таких та заощаджень, недостатньо висвітлюється та специфіка, що надає інвестиціям довгостроковий характер вкладень капіталу. Цілі інвестування неправомірно зводити лише до прибутку чи досягнення соціального ефекту. У реальності інвестори можуть намагатися досягти інших економічних та позаекономічних цілей, які не зводяться до отримання прибутку або соціального ефекту, а мають ще інституціональну складову. Тому доцільно доповнити текст законодавства України про інвестиційну діяльність згадкою про довгострокові позаекономічні та інституціональні цілі. Це потрібно для розповсюдження регуляторної функції законодавства на більш широке коло реальних відносин, що склалися.

References

Програма управління державним боргом на 2024 рік. Наказ міністерства фінансів України 31.01.2024. № 23.

Актуальні виклики та загрози економічній безпеці України в умовах воєнного стану. Національний інститут стратегічних досліджень. 2023. 14 с.

Published

2024-12-11

Issue

Section

СЕКЦІЯ 3 ВІДНОВЛЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ У ПОВОЄННИЙ ЧАС: УПРАВЛІНСЬКІ ПРАКТИКИ, МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО