Негативні наслідки окупації російськими військами біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. ФальцФейна
Abstract
З часу формування біосферний заповідник «Асканія-Нова» пережив дві революції – 1905 та 1917 років, громадянську та Другу світову війни, декілька спроб руйнації за радянської доби та непрості часи у перші роки незалежної держави України. Станом на початок 2022 року установа та її структурні підрозділи набули значних здобутків на національному і міжнародному рівнях, серед яких: найбільший у Європі і найдавніший типчаково-ковиловий степ; Дендрологічний парк «Асканія-Нова» загальнодержавного значення, заснований ще у 1887 році; колекція тварин зоологічного парку «Асканія-Нова», віднесена до наукових об’єктів, що становлять Національне наукове надбання України (Розпорядження КМУ від 19.08.2002 № 472-р); територія ділянки «Великий Чапельський під», включена до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення.
References
Гавриленко Н. О. Дослідження та збереження інтродукованої флори Дендрологічного парку «Асканія-Нова». Охорона. Дослідження та пропаганда збереження біорізноманіття в Біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Асканія-Нова, 2017. С. 24–35.
Шаповал В. В. Моніторинг та науково-методологічні засади збереження природних екосистем. Асканія-Нова, 2017. С. 12–23.
Гавриленко В. С., Мезінов А. С., Старовойтова Т. В. Конфлікт інтересів розвитку інтенсивного сільського господарства та збереження біологічного різноманіття в екологічних коридорах міжнародного значення на півдні степової зони України. Вісті Біосферного заповідника «Асканія-Нова». 2021, Т. 23. С. 4–16.
Чорнобильський науковий хаб. Науково-практичний журнал. 2023. № 5, вересень. С. 34–41.