Лексика воєнного дискурсу (на прикладі звернення Володимира Зеленського)

Автор(и)

  • О. В. Антонюк Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

Актуальність дослідження зумовлена тим, що лексичний склад мови, з одного боку, чутливо реагує на сучасний стан у воєнній сфері та ті зміни, які в ній відбуваються, з іншого боку, за допомогою вдало дібраних мовних засобів, що називають чи характеризують реалії воєнної дійсності, можна впливати на громадську свідомість, змінювати уявлення про ті чи ті факти, формувати систему оцінок і думок щодо них, переконувати в необхідності певних дій та спонукати до їх реалізації.
Мета дослідження – здійснити аналіз лексичних засобів воєнного дискурсу, виявлених у публічному зверненні Президента України Володимира Зеленського.

Посилання

Сукаленко Т., Шпетна С. Функціювання військового дискурсу в сучасному комунікативному просторі. Acta Paedagogica Volynienses. 2023. С. 96–102.

Стаднік І. О. Лінгвістична відповідність понять «воєнний» дискурс vs «військовий» дискурс. Science and Education a New Dimension. Philology. 2016. Vol. IV(22), iss. 99. Р. 63–66.

Царьова І. Сучасний воєнний дискус: процеси неологізації. Лінгвістика. 2023. № 2(48). С. 107–114.

Акульшина Н. Т. Сучасна військова термінологія: когнітивно-прагматичні виміри (на матеріалі перської, української та англійської мов): дис. … канд. філол. наук: 10.02.15. Київ, 2016. 353 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-15

Номер

Розділ

СЕКЦІЯ 8 МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПОВОЄННОГО РОЗВИТКУ