Пенсійне забезпечення військовослужбовців у воєнний та повоєнний час

Автор(и)

  • Т. С. Боднар Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Хмельницький (Україна)

Анотація

Для створення і належного функціонування справді достойної та справедливої системи пенсійного забезпечення військовослужбовців після перемоги України в російсько-українській війні доцільним буде поступовий відхід насамперед від радянського перерозподілу та орієнтація на пенсійні системи країн членів альянсу НАТО загалом і низки європейських країн зокрема. Належний рівень пенсійного забезпечення військовослужбовців впливатиме на престижність професії, а отже, і впевненість у тому, що у Збройних Силах проходитиме службу достатня кількість військовослужбовців, які фінансово захищені та забезпечені, а отже, – вмотивовані.

Посилання

Скоробагатько А. В. Єдність та диференціація у пенсійному законодавстві періоду становлення незалежної української держави. Juris Europensis Scientia. 2023. № 2. С. 45–50.

Радченко Я. М. Історико-правовий розвиток законодавства про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Право та державне управління. 2020. № 3. С. 207–211.

Сирота І. М., Корнілова О. В. Порядок призначення та перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби. Юридичний науковий журнал. 2019. № 6. С. 207–209.

Умаєв Б. Б. Достатнє матеріальне забезпечення військовослужбовців і працівників служби безпеки України – гарантія національної безпеки держави. Аналітично-порівняльне правознавство. 2023. С. 514–518.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-10

Номер

Розділ

СЕКЦІЯ 3 ВІДНОВЛЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ У ПОВОЄННИЙ ЧАС: УПРАВЛІНСЬКІ ПРАКТИКИ, МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, МІЖНАРОДНЕ ПАРТНЕРСТВО